Денеска на терените: Вајперс против Ѓер ја брани титулата европски шампион

Екипите на Вајперс Кристијансанд и Ѓер ќе играат во финалето на завршниот турнир во Лигата на шампиони за жени. Кристијансанд ќе се обиде да го одбрани трофејот, додека Ѓер е во обид да се врати на врвот на Европа.

Нови кола ќе се играат и во првенствата на Германија и Франција, каде што ќе настапат двајца македонски интернационалци. Исто така на програмата е и финалето во Купот на Шпанија што ќе биде нова шанса за Барселона за нов трофеј.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

СЛОБОДИЈА – КЛУЖ (РОМАНИЈА ПЛЕЈ-АУТ, ЖЕНИ)

12:00ч

СЛАТИНА – МИОВЕНИ (РОМАНИЈА ПЛЕЈ-АУТ, ЖЕНИ)

14:00ч

КИЛ – ХАМБУРГ (БУНДЕСЛИГА 1)

15:00ч

НАНСИ – НАНТ (ФРНАЦИЈА 1. ЛИГА)

15:15ч

ЕСБЈЕРГ – МЕЦ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ, ЖЕНИ)

16:00ч

КРЕТЕЈ – ИСТР (ФРАНЦИЈА 1. ЛИГА)

16:05ч

ФУКСЕ БЕРЛИН – МИНДЕН (БУНДЕСЛИГА 1)

ХАНОВЕР – ЕРЛАНГЕН (БУНДЕСЛИГА 1)

ЛЕМГО – ФЛЕНСБУРГ (БУНДЕСЛИГА 1)

17:00ч

ВИНТЕРТУР – КАДЕТЕН (ШВАЈЦАРИЈА ПЛЕЈ-ОФ)

ЕЛБФЛОРЕНЦ – ДЕСАУЕР (БУНДЕСЛИГА 2)

18:00ч

ЃЕР – ВАЈПЕРС КРИСТИЈАНСАНД (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

БИДАСОА ИРУН – БАРСЕЛОНА (КУП НА ШПАНИЈА)

НИМ – СЕСОН (ФРАНЦИЈА 1. ЛИГА)