таг: рк хорсенс

Двократна олимписка шампионка на 44 години му се враќа на ракометот

Данската голманка Рике Шмит ќе продолжи да игра ракомет и по пауза од шест години повторно потпиша договор со данскиот Хорсенс. Договорот е со...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ