таг: рк корфу

Нов предизвик за Тоше Ончев, потпиша за грчкиот Корфу

Поранешниот младински репрезентативец и член на европскиот шампион Вардар – Тоше Ончев по само една полусезона си замина од францускиот третолигаш Вернон. Ончев лани настапуваше...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ