таг: рк кзмир

Илкова и Ѓорѓиевска го носеа Измир до победа

Тимот на Измир, каде што настапуваат двете македонски интернационалки, Ленче Илкова и Душица Ѓорѓиевска, забележа победа во турскиот шампионат. Измир славеше на гостински терен кај...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ