таг: рк загреб

Лазаров: Самсоненко направи многу, но Вардар е институција и потребен му...

Капитенот на машката репрезентација, Кире Лазаров зборуваше за хрватскиот „24 Сата“ на разни теми. Загреб, кој беше погоден од земјотресот пред една недела и...

Кога со добивка на грепка ќе го спасиш клубот од банкрот!

Ракометарката Луција Вистороп која игра во екипата на Зрињски во Босна и Херцеговина на многу невообичаен начин обезбеди нејзиниот клуб да се спаси од...

Лазаров, Ристовски, Митревски со поддршка: Загреб, издржи…(ФОТО)

Утринава хрватскиот главен град Загреб нешто после 06:00 часот, го погоди земјотрес  со јачина од 5,5 степени по Рихтер со епицентар кај Маркушевац и...

Сведоштво на Костески од Загреб: Добро сум, но земјотресот нè дигна...

Утринава хрватскиот главен град Загреб нешто после 06:00 часот, го погоди земјотрес  со јачина од 5,5 степени по Рихтер со епицентар кај Маркушевац и...

Домот на Вујо и Загреб стана импровизирана болница за пациенти со...

Арената во Загреб, во која машката сениорска репрезентација на Македонија настапи на ЕП 2018 година и во која тимот на Загреб ги игра домашните...

Вујо им порача на играчите: Нарачувајте храна, не одете по ресторани!

Откако беше прогласена пандемија на светско ниво на новиот коронавирус сите клубови преземаат мерки за заштита на своите ракoметари и сите останати членови на...

ППД Загреб е првиот полуфиналист во СЕХА

Ракометарите на ППД Загреб дојдоа до победа од 28:16 на реваншт дуелот против Татран Прешов и се изборија за уште еден пласман на завршниот...

СЕХА ЛИГА: ППД Загреб прв напаѓа за влезница за Ф4 турнирот...

Ракометарите на ППД Загреб денеска први ќе излезат на терен и ќе се обидат да дојдат до место на Ф4 турнирот во Задар на...

Тимот на Вујо блиску до Ф4: Татран водеше со пет голови,...

Ракометарите на Загреб се многу блиску до пласман на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига, откако славеа на гостувањето кај Татран Прешов во првиот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ