таг: рк гренобл

Марко Мишевски пред камбек во Вардар!

Македонскиот репрезентативец Марко Мишевски е пред камбек во европскиот шампион Вардар. Тој беше член на тимот кој лани освои титула во Лигата на шампионите,...

Тимот на Мишевски од прво – падна на последно место!

Екипата на Гренобл пред новогодишната пауза беше на четвртото место на табелата во Втората лига на Франција, но беше казнета од раководството на лигата...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ