понеделник, септември 28, 2020

таг: австралија

Го смени полот, им донесе пласман на Мундијал – но колешките...

Хана Мануси, која претходно играше во машката репрезентација на Австралија под името Калум Мануси, го промени полот и беше дел од квалификациите за женското...

Кога беше маж играше на СП, но како жена нема да...

Во 2013 година на Светското првенство во Шпанија за мажи, во дресот на австралиската репрезентација настапи Калум Маунси. Тој во меѓувреме го промени полот и...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ