Му ги скрши вилицата и јагодичната коска, а не доби ни исклучување од две минути! (ВИДЕО)

Капитенот на Целје, Жига Млакар, доби тешка повреда на главата и нема да биде дел од ракометните терени до февруари наредната година. Невнимателниот старт на веќе добиен натпревар со Добова, на пивотменот на домашните Јан Тајник во 53. минута го чини Млакар скршена вилица и јагодичната коска. Станува збор за тешка повреда, но тоа не ги натера судиите да му дадат ниту две минути исклучување на играчот што го направи фаулот. Погледнете...