Како Ѓукиќ ја разочара Битола (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер славеше против Вардар со 29-25, но на крајот вардарци беа тие што повеќе се радуваа и покрај поразот. И покрај тоа што пелистерци водеа и со девет гола, во последната секунда погоди Дарко Ѓукиќ за минус четири, резултат што го остава Вардар на првото место на табелата. Ако двете екипи победуваат на останатите шест меча до крајот на регуларниот дел, тогаш вардарци ќе пренесат три бода во плеј-офот, а битолчани два...Погледнете како српското десно крило ги разочара битолските навивачи....