🎥 Пред пет години Вардар го направи еден од најспектакуларните пресврти во историјата!

На денешен ден пред пет години, ракометарите на Вардар го направија еден од најспектакуларните пресврти во историјата на ракометот. Во полуфиналето од Лигата на шампионите губеа и со седум разлика од каталонскиот гигант Барса во второто полувреме, но Стоилов, Дибиров, Милосављев, Карачиќ, Скубе и останатите „црвено-црните“ го фрлија на колена шпанскиот џин и славеа со 29-27. Понатаму се е историја...Потсетете се на тие моменти...