Јауковиќ за 24Ракомет ТВ: Не игравме како што планиравме, но…(ВИДЕО)

Црна Гора загуби од Франција со 27-19 во првото коло од главната рунда за Европското првенство. Левиот бек Ѓурѓина Јауковиќ вели дека на дуелот со Французинките не го покажале тоа што го знаат, но дека против Романија и Холандија ќе биде многу подобро. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...