понеделник, јануари 27, 2020

Чаневски има една од најдобрите одбрани во СЕХА за декември (ВИДЕО)

Откако медиа тимот на регионалната СЕХА лига ги објави најдобрите погодоци за месец декември, на ред дојдоа и најдобрите одбрани. Во ТОП 5 сенајде и двојната интервенција на голманот на Еурофарм Пелистер, Градимир Чаневски, на средбата против Загреб.