Томовски е во фокусот – ја има една од најдобрите одбрани во квалификациите за ЕП (ВИДЕО)

Македонија славеше над Швајцарија со 25-23 во второто коло од квалификаациите за Европското првенство во 2022 година. Во финишот своја улога во трумфот имаше голманот Мартин Томовски, кој запре четири удари, а една од тие одбрани се најде во ТОП 5 изборот на медиа тимот на ЕХФ. Погледнете....