Талески за 24Ракомет ТВ: Верувавме во победа, само тоа ни беше во мислите и ја остваривме целта

Вардар славеше во Битола против Еурофарм Пелистер и го презема првото место во плеј-офот. Филип Талески одигра уште еден добар натпревар, а после мечот за 24 Ракомет имаше свое видување на прикажаното. Тој истакна дека единствено во мислите им било да триумфираат на овој дуел и ништо друго. Исто така имаше пофални зборови за Борко Ристовски и Куни Моралес кои беа најдобри во клучните моменти. Целата изјава на Филип Талески погледнете ја во видеото....