СТРУГА 2023: Познати официјалните лица – еве кои судии и делегати ќе бидат дел од Струшкиот турнир

Од 16 до 19 август на отвореното игралиште „Горан Попоски Бабец“ покрај Женската плажа во Струга ќе се одржи 51 издание на традиционалниот Струшки турнир.

Покрај домаќинот Струга ќе учествуваат уште пет екипи – две македонски (Вардар, Алкалоид) и три странски (АЕК Атина, Ескилстуна Гуиф и Динамо Панчево).

Откако организаторот ги објави групите и распоредот на натпревари, на ред дојдоа и официјалните лица – судиите и делегати.

Во Струга ќе судат Седлоски и Ангелески, Јовановски и Андонов, браќата Илиевски, браќата Георгиевски, како и Митревски и Тодоровски.

Од делегатите во Струга ќе бидат Славчо Каланоски, Камер Металари, Душко Камишевски и Марјан Огњановски.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!