СТРУГА 2021: Атракција на Кондев – погоди со шрауба во голот на Металург (ВИДЕО)

Тиквеш славеше над Металург со 30-26 во првото коло од Струшкиот турнир, а последниот погодок беше дел на Дарко Кондев, екс членот на металурзите. Тој во контранапад, погоди со шрауба во голот на тимот од Автокоманда. Погледнете го атрактивниот гол за ТВ шпици...