Стојановски за 24Ракомет ТВ: До почетокот на сезоната формата ќе оди само во нагорна линија (ВИДЕО)

.
.
Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.

Тимот на Бутел Скопје загуби во битката за седмото место на турнирот „Крсте Андоновски“ од Голден Арт со 21-18. Левиот бек Томче Стојановски вели дека тој и соиграчите ќе ги исправат сите грешки до стартот на новата сезона. Стојановски посочи дека мора да се работи на падовите што ги имаат бутелци во вторите полувремиња на сите натпревари во Охрид. Целосната изјава на Стојановски погледнете ја во видео прилогот.....