СЕХА Ф4 2022: Цупара – Веспрем секогаш цели на врвот

Тимот на Веспрем, откако го освои трофејот на роденденскиот турнир во Унгарија, сега ќе се обиде да го освои и овој во регионалната СЕХА лига. Ривал во финалето на завршниот турнир на унгарскиот гигант ќе биде Загреб, а голманот Владимир Цупара вели дека неговиот тим секогаш цели кон трофеи. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....