СЕХА Ф4 2022: Танкоски – Оваа бронза ни значи многу

Еурофарм Пелистер ја освои бронзата на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига, откако во малото финале славеше против секогаш незгодниот хрватски вицепрвак Нексе Нашице со 27-23. Еден од ракометарите што одигра одлично на овој Ф4 е средниот бек Марио Танкоски, кој вели дека овој медал ќе значи многу пред стартот на сезоната. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...