понеделник, декември 6, 2021

Рниќ распали од десет метри – ја искина мрежата на Тулуз (ВИДЕО)

Во овие моменти ракометарите на Металург го играат натпреварот од првото коло во Лигата на Европа против францускиот тим Тулуз. Бековската тројка на тимот од Автокоманда е Момир Рниќ, Марко Тарабокија и Никола Потиќ, а левиот бек покажа дека не заборавил да игра ракомет и се враќа во некогашната форма од Бундес лигата. Погледнете како погоди од тешка позиција од десетина метри во голот на Тулуз...