РК МУЛТИЕСЕНС

РК МУЛТИЕСЕНС

Клубот зад кој стојат претседателот на РФМ, Живко Мукаетов и компанијата Алкалоид во соработка со легендата Кирил Лазаров. Уште во првата сезона од своето постоење покажа одлични резултати и веднаш влезе во Супер лигата. Екипата ја освои титулата во прволигашкото друштво. Клубот најголема мера се потпира на македонски репрезентативци – кадетски и младински, а од новата сезона (2022/23) ќе се приклучат и неколку сениорски репрезентативци, со цел остварување на добар пласман во дебитанската сезона во Суперлигата.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

И Пролет со лекција за дебитантот Мултиесенс

Во рамките на 4. коло од машката Суперлига, Пролет пред домашните навивачи го совлада составот на Мулти Есенс со 32-27 (17-10). Со оваа победа...

Даскаловски блескаше на голот, Голден Арт победнички низ Автокоманда!

Тимот на Голден Арт забележа победа во првото коло од новата сезона во Супер лигата, откако славеше кај новиот суперлигаш во Автокоманда со 26-25,...

Мулти Есенс победнички во Гостивар за „осум од осум“ во дебитанската сезона

Екипата на Мулти Есенс во рамки од 9. коло од Првата лига на гостувањето во Гостивар кај Јехона ја забележа осмата победа во дебитанската...

Мулти Есенс лесно се справи со Текстилец

Ракометарите на Мулти Есенс ја запишаа седмата победа во дебитанската сезона во Првата лига, откако во натпревар од 8. коло беа убедливи против Текстилец...

Мулти Есенс продолжува победнички во дебитанската сезона

Денес во рамки од 7. коло од Првата лига дуел имаа двата дебитанти, екипите на Бисинов и Мулти Есенс. Рутинска победа оствари екипата на Мулти...
video

Гледајте ВО ЖИВО: Бисинов – Мулти Есенс (ЛИНК)

https://www.youtube.com/watch?v=OxTr5P0diIY&ab_channel=RFMHANDBALL

Мулти Есенс останува на максимум, одработи рутински против Кичево

Дебитантот во новата натпреварувачка сезона во Првата лига, тимот на Мулти Есенс продолжува во победнички ритам и во натпревар од 6. коло беше убедлив...

Мулти Есенс фуриозно против Младост Богданци

Дебитантот во Првата лига, екипата на Мулти Есенс продолжува во победнички ритам во дебитанската сезона и на свој терен убедливо го совлада Младост Богданци...

Мулти Есенс ја доби драмата во Ѓорче Петров

Дебитантот во новата натпреварувачка сезона во Првата лига, екипата на Мулти Есенс продолжува во победнички ритам во прволигашкото друштво и во натпревар од 4....

Мулти Есенс со „два од два“ на стартот во дебитанската сезона!

Екипата на Мулти Есенс во второто коло од Првата лига забележа убедлива победа на гостувањето во Свети Николе против Овче Поле со осум гола...