Радовиќ за 24Ракомет ТВ: Сите момци гинат за дресот на Еурофарм Пелистер, одлучуваа нијанси (ВИДЕО)

Тимот на Еурофарм Пелистер загуби по продолженија во финалето на Струшкиот турнир од Вардар со 33-32. Десниот бек Мирко Радовиќ беше меѓу најдобрите поединци на теренот и најпрво им се заблагодари за поддршката на „Чкембари“ кои дојдоа во Струга да ги поддржат, а потоа изјави дека само нијанси одлучувале за победникот на натпреварот. Целосната изјава погледнете ја во продолжение....