Петар Ангелов си замина од Вардар Неготино

Македонската легенда Петар Ангелов Диви, нема да седи на клупата на суперлигашот Вардар Неготино во следната сезона.

Двете страни не договорија продолжување на соработката и си продолжуваат по својот пат наредната сезона.

Ангелов имаше двојна улога тренер-играч во Вардар Неготино и му донесе опстанок на неготинскиот тим во суперлигашкото друштво.

Легендарниот чувар на мрежата наредната сезона ќе има нов клуб, а неготинци нов шеф на стручниот штаб.

Кавадарчанецот бранеше во Тиквеш, Пелистер, Вардар, Металург и Пролет, а во странство имаше богата кариера во францускиот Трембле, турската Анталија, германскиот Ратинген, aвстрискиот Кремс…