ОХРИД 2023: Костески е МВП, а Ојлески најдобар стрелец

По финалниот натпревар на турнирот „Крсте Андоновски“ кој го доби Еурофарм Пелистер со 30-27, беа доделени и индивидуалните признанија.

Најкорисен играч на турнирот е десното крило на македонскиот првак Еурофарм Пелистер, Ненад Костески.

Најдобар стрелец на второто издание на меморијалниот турнир е левото крило на Охрид, Гоце Ојлески.

За најдобар чувар на мрежата беше прогласен голманот на Олимпијакос, Константинос Котанидис.

.
.
Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.