Нов пораз и останавме и без „Трофејот на Претседателот“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

 

Македонија – Тунис СП 2023

Откако испаднавме од групната фаза како единствена европска репрезентација „меѓу најслабопласираните од групите“ се надевавме дека можеби и формалниот „Трофеј на Претседателот“ ќе ни биде некоја утеха. Но, Тунис ни покажа дека и африканските репрезентации се посилни од нас. Имавме негатива, се вративме во игра,.. и на крај пак загубивме, па дури и убедливо. Утешно е што барем имавме и водство.