Николов и Начевски со нова задача на турнирот во Добој

Најдобрата судиска двојка Славе Николов и Ѓорѓи Начевски, денеска ќе има нова задача на ТВ турнирот на шампионите во Добој.

Втор меч на кои ќе судат нашите арбитри ќе биде денешното дерби меѓу францускиот Монпелје и актуелниот бранител на титулата, тимот на Ал Ахли.

Овој натпревар ќе се одигра во вечерниот термин од 21:00 часот, додека во 15:00 часот игра македонскиот шампион Еурофарм Пелистер со домаќинот Слога Добој.

Николов и Начевски на стартот на турнирот, односно на вториот ден, ја делеа правдата на балканското дерби меѓу Загреб и Целје.