ПРЕД ЧЕТИРИ ГОДИНИ: Вардар вторпат се качи на европскиот врв! (ВИДЕО)

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_tgn7"]

Ракометарите на Вардар денеска слават четири години откако по вторпат станаа европски шампиони. Во финалето на завршниот турнир во Келн го победија Веспрем со 27:24.

На денешен ден, пред четири години во „Ланксес Арена“, „црвено-црните“ беа тие што се радуваа и го продолжија кошмарот на Веспрем, кој уште сонува за европска титула.

Момците на Роберто Парондо, иако исцрпени од претходниот ден и тешката битка со Барселона, сепак се надминаа себе и триумфираа над уште еден гигант.

Погледнете го уште еднаш историскиот натпревар меѓу Вардар и Веспрем.