Моќно видео: Химната на Македонија од 5000 грла

Македонската ракометна репрезентација го игра првиот квалификациски дуел за пласман во баражот за Светското првенство 2023. По подолго време спортски настан од ваков калибар се организира пред речиси полн капацитет, а дека македонската публика е желна за врвни натпревари покажа и интонирањето на двете химни...