Може и од крило – мајсторија на Талески, ја крена цела сала на нозе! (ВИДЕО)

Македонија води против Чешка и сигурно чекори кон нов пласман на Светските првенства. Покрај одличната игра македонските репрезентативци постигнуваат и атрактивни погодоци. Еден од нив беше дело на Филип Талески кој одлично се снајде речиси од позиција на крило и го совлада противничкиот голман Мрква. Во следното видео погледенте ја мајсоријата на Талески.