Митревски има ТОП 5 одбрана во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Тимот на Порто го совлада Алборг со 33-29 во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, а еден од најзаслужните за триумфот е македонскиот голман Никола Митревски, кој имаше 14 интервенции. Една од нив се најде во ТОП 5 изборот на медиа тимот на ЕХФ, заедно со одбраните на Миклер, Ландин, Нилсен и Жерар. Погледнете....