Металари и Николовски со нов предизвик на кадетското СП

Светската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за натпреварите од третото коло во главната рунда на СП за кадети.

Исмаил Металари и Ненад Николовски ќе го судат натпреварот меѓу Фарски Острови и Саудиска Арабија кој се игра во Опатија од 17:00 часот.

Доколку слават, Фарски Острови ќе испишат историја и ќе обезбедат место во четвртфиналето односно ТОП 8 на СП.

Нашите судии претходно судеа уште два меча од прелиминарната рунда и еден натпревар од Президент Купот.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!