Кој си знае, си знае: Кога Кире ќе подели асистенција, цепелинот е сигурен гол (ВИДЕО)

 

View this post on Instagram

 

@rok.ovnicek is head-over-heels happy with his in-flight goal for @hbcnantes! #ehfcl 😀

A post shared by EHF Champions League (@ehfcl) on

Иако е највозрасен во редовите на Нант, тој и понатаму прикажува одлични партии. Кирил Лазаров им покажа во Кил како се игра и со 40 години и тоа го покажа многупати на дуелот во Германија. Неговата асистенција беше мало ремек дело, па не беше воопшто проблем после неа да се погоди голот за сигурна реализација,