Кандидат за гол на првенството: Кринц изведе неверојатна атракција (ВИДЕО)

Уште во првото коло од групата Ф имаме кандидат за гол на првенството. Репрезентациајта на Шведска имаше фантастично издание против Швајцарија и славеше многу убедливо на отварањето на првенството, нивниот играч Кринц постигна неверојатно атрактивен погодок. На линијата од шест успеа да ја фати топката во пад ја префрли од едната во другата рака и без да го гледа голот погоди со шрауба.