Кавадарчани во поход на Европа, успехот го прославија со „Лозари“ (ВИДЕО)

Покрај Битола, вечерва ќе слави и Кавадарци, откако одигра сензационално реми со Вардар, 32-32. Кавадарчани сега имаат 18 бода и се сигурни на четвртото место кое води во Европскиот Куп. Успехот ракометарите го прославија со верните навивачи „Лозари“, кои и на овој меч беа осми играч од трибините во „Јасмин“. Погледнете....