Итриот Јанчев пресече топка, претрча цел терен и од 12 метри ја погоди мрежата на Вардар (ВИДЕО)

Ит

Ракометарите на Тиквеш и Вардар го играат последниот натпревар од 21 коло во Суперлигата. Кавадарчани преку Јане Јанчев постигнаа убав погодок. Левиот бек на Тиквеш пресече еден напад на вардарци, го претрча целиот терен и од 12 метри успеа да го погоди голот на „црвено-црните“. Погледнете....