Додиќ: Воодушевен сум од атмосферата, чест ми е што го носам дресот на Вардар (ВИДЕО)

Вардар ја оствари првата цел за оваа сезона и обезбеди место во осминафиналето на Лигата на шампионите. Во последното коло беше совладан Елверум со убедливи 39-30, а втор натпревар во ЛШ, „црвено-црниот“ дрес го носи Стефан Додиќ. Тој вели дека е воодушевен од атмосферата во салата и дека му е чест што игра за Вардар. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...