Додека трепнеш – постигнаа два гола за 12 секунди (ВИДЕО)

Јужна Кореја игра одлично на Светксото првенство во Шпанија. Корејките се во главната фаза и во првото коло ја совладаа Чешка со 32:26. Репрезентативките од азиската земја се познати по брзината а ја демонстрираат и на Мундијалот што го почуствуваа и репрезентативките на Чешка. Јужна Кореја одигра две брзи контри и постигна два гола за само 12 секунди. Во следното видео можете да ги погледнете погодоците...