ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Тиквеш го пречекува Еурофарм Пелистер 2, Бутел на гости под Марковите Кули

На денешната ракометна програма во Македонија ќе се одиграат два суперлигашки дуели.

Екипата на Тиквеш во спортската сала „Јасмин“ ќе го пречека незгодниот тим на Еурофарм Пелистер 2.

Ракометарите на Никола Матлиески се фаворити на овој дуел, но вториот тим од Битола секогаш играл храбро во Кавадарци.

Освен во Кавадарци, возбудлив дуел се очекува во Прилеп каде истоимената екипа е домаќин на Бутел Скопје.

Низ Европа ќе се одиграат голем број дуели, настап ќе имаат и дел од македонските интернационалци.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

14:00 СПОР ТОТО – ХИФК (ЕВРОПСКИ КУП)

14:00 БУДУЌНОСТ – БИТИГХЈАМ (ЛШ)

15:00 КИЛ – МЕЛСУНГЕН (БУНДЕС)

16:00 ДОНБАС – БЕШИКТАШ (ЕВРОПСКИ КУП)

16:00 БРЕСТ БРЕТАЊ – ЃЕР (ЛШ)

16:00 ЕСБЈЕРГ – РАПИД (ЛШ)

16:00 НОРДСЈЕЛАНД – ЛЕМВИНГ (ДАНСКА)

16:00 ЦИРИХ – ВИНТЕРТУР (ШВАЈЦАРИЈА)

16:30 ХАНОВЕР – РАЈН НЕКАР (БУНДЕС)

16:30 ЛАЈПЦИГ – ВЕЦЛАР (БУНДЕС)

16:30 МАГДЕБУРГ – ХАМБУРГ (БУНДЕС)

17:00 НИМ – ШАМБЕРИ (ФРАНЦИЈА)

17:00 ВАСЛИУ – КОНСТАНЦА (РОМАНИЈА)

17:00 ТАЛИН – КАЕРЈЕНГ (ЕВРОПСКИ КУП)

17:00 ПОРТО – ПОВОА (ПОРТУГАЛИЈА)

17:30 ЦРВЕНА ЅВЕЗДА – ОБИЛИЌ (СРБИЈА)

17:30 БУЗАУ – ФОЧАНИ (РОМАНИЈА)

18:00 ТИКВЕШ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 (МАКЕДОНИЈА)

18:00 AДЕМАР – ПУЕНТИ ХЕНИЛ (АСОБАЛ)

18:00 БЕРГИШЕР – ФУКСЕ БЕРЛИН (БУНДЕС)

18:00 ШТУТГАРТ – АЈЗЕНАХ (БУНДЕС)

18:30 ДУГО СЕЛО – ДАЛМАТИНКА (ХРВАТСКА)

19:00 ПРИЛЕП – БУТЕЛ СКОПЈЕ (МАКЕДОНИЈА)

19:15 КРЕМС – БРЕГЕНЦ (АВСТРИЈА)

19:30 ХУЕСКА – ВАЉАДОЛИД (АСОБАЛ)

20:00 АЛБОРГ – ЕСБЈЕРГ (ДАНСКА)

21:00 КАНГАС – ЛА РИОХА (АСОБАЛ)