ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Струга во центарот на вниманието – Вардар и Алкалоид во трка за трофеј

Денеска во центарот на вниманието на македонската ракометна јавност ќе бидат натпреварите од Струшкиот турнир.

Најпрво, во утринскиот термин од 10:30 часот, ќе играат екипите на Динамо Панчево од Србија и домаќинот Струга за петтото место.

Во терминот од 18:30 часот во битката за бронза, ќе се соочат АЕК Атина од Грција и шведскиот Ескилстуна Гуиф.

Во финалето што ќе се игра од 20:30 часот и ќе биде македонско ќе играат екипите на Вардар и Алкалоид.

Низ Европа се играат натпревари од Суперкупот на Романија, како и натпревари од шведскиот Куп.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

10:30 СТРУГА – ДИНАМО ПАНЧЕВО

18:30 АЕК АТИНА – ЕСКИЛСТУНА ГУИФ

20:30 ВАРДАР – АЛКАЛОИД

14:00 КОНСТАНЦА – МИНАУР БАЈА МАРЕ

16:30 СУЧЕАВА – ДИНАМО БУКУРЕШТ