ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Работник на нов предизвик, гостува кај Загреб на Вујо

Ракометарите на Еурофарм Работник после победата над Веспрем одат на тешко гостување, а тоа ќе биде во Загреб каде што новиот тренер Веселин Вујовиќ посакува победа. Ќе биде тешко да се игра против екипа која ја води Вујо, но после одличниот резултат против Веспрем сега е јасно дека може да се очекува уште една добра и квалитетна средба.

Според игрите коишто ги демонстрираат ракометарите на Еурофарм Работник ова ќе биде добра средба, а како ќе течат работите останува да се види на теренот.

Денеска има голем број на средби, но во изборот за денеска се најдоа дел од овие натпревари.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ХРАНИЦЕ – ЈИЦИН (Чешка Екстра лига)

КЛУЖ – ЧСМ СЛАТИНА (Романија 1, жени)

ДИНАМО СИНАРА – АЛИСА УФА (Русија 1, жени)

11:00ч

ЧЕЛЈАБИНСК – КАУСТИК (Русија 1)

11:30ч

РАПИД БУКУРЕШТ – ХСМ СЛОБОЦИЈА (Романија 1, жени)

13:00ч

ПАРТИЗАН – ГРК ТИКВЕШ 2014 (Прва машка лига, Група 2)

ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ – ТАТРАН ПРЕШОВ (СЕХА лига)

13:30ч

КЛ 7 – АЕРОДРОМ (Прва машка лига, Група 2)

14:00ч

РАНДЕРС – АРХУС ЈУНАЈТЕД (Данска 1, жени)

ВИБОРГ – АЛБОРГ (Данска 1, жени)

СВИСА – ВОГОШЧА (Челенџ куп)

15:00ч

РАБОТНИЧКИ – МЕТАЛУРГ (Супер машка лига)

АЛУШОВСКИ – ВАРДАР НЕГОТИНО (Прва машка лига, Група 1)

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, жени)

РОСТОВ – ЛУБЛИН (Лига на шампиони, жени)

ДРАМЕН – МАХСУЛ (Челенџ куп)

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – ПЕРМ (Русија 1)

АДЈИФ – ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД (Русија 1, жени)

16:00ч

ВАРДАР ЈУНИОР – ОХРИД 2013 (Супер машка лига)

СТРУЖАНКА – ВАРДАР (Женска лига)

ГОГ – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1)

МАЛМЕ – СЕЛФОС (Куп на ЕХФ)

ГРАНИТАС КАУНАС – ТИРАСПОЛ (Челенџ куп)

МАШЕКА – СЛОГА ДОБОЈ (Челенџ куп)

СПОРТИНГ – АКВА САНТАС (Португалија 1)

16:10ч

КОЛДИНГ – ФРЕДЕРИЦИЈА (Данска 1)

16:30ч

БИСТРИЦА – БАЈА МАРЕ (Романија 1, жени)

17:00ч

АЛУШОВСКИ – ГЕВГЕЛИЈА (Женска лига)

ОБИЛИЌ – ПРОЛЕТЕР (Србија 1)

ДОБРОГЕА СУД – ЧУРГО (Куп на ЕХФ)

АЛИНГСАС – КАРЈЕНГ (Челенџ куп)

ХИФК – БРЕГЕНЦ (Челенџ куп)

17:30ч

МАРИБОР – ЦЕЛЈЕ (Словенија 1)

МОТОР З. – НЕКСЕ (СЕХА лига)

18:00ч

ГРК БОРЕЦ – МЛАДОСТ БОГДАНЦИ (Прва машка лига, Група 2)

БЕНИДОРМ – АТЛ. ВАЉАДОЛИД (Шпанија Асобал)

СИНФИН – ПУЕРТО САГУНТО (Шпанија Асобал)

КОПРИВНИЦЕ – ЗУБРИ (Чешка Екстра лига)

АЗОТИ ПУЛАВИ – ЕШ (Куп на ЕХФ)

БЕНФИКА – ДУБРАВА (Куп на ЕХФ)

ВОЈВОДИНА – АДЕМАР (Куп на ЕХФ)

ЗАБЖЕ – МАКАБИ ЛЕ ЗИОН (Куп на ЕХФ)

ДИКЕН – ЛИВИНГСТОН (Челенџ куп)

КАРВИНА – МК ХОЛОН (Челенџ куп)

КАСТРИОТИ – ДУКЛА ПРАГА (Челенџ куп)

ДАБАС – ЃИНЃИШ (Унгарија 1)

ЕГЕР – БУДАКАЛАШ (Унгарија 1)

ФЕРЕНЦВАРОШ – ОРОШАЗИ (Унгарија 1)

КОМЛО – ТАТАБАЊА (Унгарија 1)

СЕГЕД – МЕЗОКОВЕСДИ (Унгарија 1)

АВАНКА – МАДЕИРА (Португалија 1)

18:15ч

МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – ПРИЛЕП (Прва машка лига, Група 1)

18:30ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ЗТР ЗАПОРОЖЈЕ (Куп на ЕХФ)

МАГДЕБУРГ – ГЕПИНГЕН (Германија, Бундес лига)

КУЕНКА – МОРАЦО КАЊАС (Шпанија Асобал)

НАВА – ЛА РИОХА (Шпанија Асобал)

БРАГА – ПОРТО (Португалија 1)

19:00ч

РАДОВИШ – МЕТАЛУРГ 2 (Супер машка лига)

ДЕСПИНА – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ (Женска лига)

ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА – МРК КУМАНОВО (Прва машка лига, Група 1)

ДУБРОВНИК – ВИНКОВЦИ (Хрватска, Премиер лига)

ГОРИЦА – БЈЕЛОВАР (Хрватска, Премиер лига)

ДОБОВА – ТРЕБЊЕ (Словенија 1)

КРКА – Ј. ОРМОЖ (Словенија 1)

ПАРТИЗАН – ДУБОЧИЦА (Србија 1)

РУДАР КОСТОЛАЦ – НОВИ ПАЗАР (Србија 1)

СПАРТАК ВОЈПУТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (Србија 1)

ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – ХУЕСКА (Шпанија Асобал)

БАРНБАХ – В. ВИЕНА (Австрија 1)

ГРАЦ – ЛИНЦ (Австрија 1)

БУДУЌНОСТ – БРЕСТ Б. (Лига на шампиони, жени)

ЕКС – ПОРЕЧ (Куп на ЕХФ)

АЛПЛА ХАРД – СКЈЕРН (Куп на ЕХФ)

П. ПАФОС – АЕРОПОС ЕДЕСА (Челенџ куп)

ППД ЗАГРЕБ – ЕУРОФАРМ РАБОТНИК (СЕХА лига)

ТРЕМБЛЕ – КРЕТЕЈ (Франција, Лига куп)

19:15ч

КРИСТИЈАНСАНД – ФЕРЕНЦВАРОШ (Лига на шампиони, жени)

20:00ч

УРБАН. ЛОКА – ГРАДЕЦ (Словенија 1)

РИБНИЦА – СКА МИНСК

ДУДЕЛАНЖ – ДОБЕЛЕС ТЕНАКС (Челенџ куп)

ШАРТР – ПОНТО (Франција, Лига куп)

МАЈА ИСМАИ – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)

20:15ч

БОХОЛТ – ТУН (Куп на ЕХФ)

БЕЗАНСОН – МАСИ ЕСОН (Франција, Лига куп)

20:30ч

ЛУДВИГСХАФЕН – ШТУТГАРТ (Германија, Бундес лига)

НОРДХОРН – ЛАЈПЦИГ (Германија, Бундес лига)

СТРАЗБУР – ТУЛУЗ (Франција, Лига куп)

20:45ч

ВЕСПРЕМ – МЕШКОВ БРЕСТ (СЕХА лига)

ДАНКЕРК – ИВРИ (Франција, Лига куп)

22:00ч

БОАВИСТА – ХОРТА (Португалија 1)