Дали е ова најбрзиот црвен картон – беше исклучен по само 78 секунди игра! (ВИДЕО)

Порто славеше на гостински терен кај Динамо Букурешт со 26-27, но тоа го направи без помошта на германскиот интернационалец Џибрил Мбенге. По еден опасен старт на Раул Кампос Нант, тој заработи директен црвен картон, а судиите не размислуваа премногу да го исклучат уште во втората минута од мечот, односно по само 78 секунди!