Грбиќ за 24Ракомет ТВ: Одигравме натпревар за заборав, но ќе им се оддолжиме на навивачите (ВИДЕО)

Црна Гора загуби од Франција со 27-19 во првиот натпревар за двете селекции во главната рунда на Европското првенство. Средниот бек Итана Грбиќ, која играше своевремено за Вардар, вели дека тоа што го знае Франција најдобро е да ги казнува грешките на ривалот со лесни голови. Црногорката потенцира дека ќе и се оддолжат на многубројната нивна публика со одлични игри на следните два меча против Романија и Холандија. Целосната изјава на Грбиќ погледнете ја во видео прилогот....