ГОЛ ЗА ТВ ШПИЦИ на членот на Прилеп – Рустамов со атрактивна шрауба од крило (ВИДЕО)

Селекцијата на Грузија пропушти шанса на дуелот со Естонија да обезбеди место во првиот мундијалски бараж за СП 2023 година. Во поразот на грузиската селекција со 31-27, еден од најдобрите ракометари беше членот на Прилеп, Хазеин Рустамов, кој постигна атрактивен погодок со шрауба од крилна позиција. Погледнете.....