Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Спартак – Чаир (ЛИНК)

Ракометарките на Спартак се во добра форма во последниот период и се одличен ривал за секого, па денеска против тимот на Чаир ќе биде многу интересно. Спартак на свој терен досега покажа дека може да одигра одлични натпревари така што и ова ќе биде дуел на кој сигурно ќе има надигрување. Чаир е тим кој играше на завршницата од Купот на Македонија, а има што да покаже и во првенството. Тоа е најава за одличен дуел кој денеска треба да се одигра од 19:30 часот.