Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Радовиш – КЛ 7 (ЛИНК)

Ова ќе биде дуел на кој момците од КЛ 7 гостуваат кај поранешниот тренер Андон Бошковски. Интересна средба на која сигурно ќе има што да се види на теренот со оглед на тоа што КЛ 7 се бори за опстанок и котира високо на табелата, додека радовишани се трудат да фатат приклучок. Гостите ќе бидат во предност, но тоа ќе треба да се потврди и на теренот. Натпреварот се игра во салата во СРЦ „25 Мај“, а почетокот е во 16 часот.