Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Радовиш – Струга (ЛИНК)

Натпреварот меѓу Радовиш и Струга е од особено голема важност за гостинските ракометари. Тие денеска ќе немаат друга опција освен победа бидејќи со неа и официјално ќе го обезбедат местото во плеј-офот, а со тоа и опстанокот во Супер машката лига за следната сезона. Радовишани веќе ги загубија шансите така што денеска нема да им биде воопшто лесно. Им претстои тешка средба така што овој дуел моѓе да донесе неизвесност. Натпреварот се игра во Радовиш, а почнува од 17:30 часот.