понеделник, септември 27, 2021

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Прилеп – Металург (ЛИНК)

Екипата на Металург после поразот на стартот од сезоната денеска има тешко гостување во Прилеп против тимот кој во Скопје кај Бутел секунди го оставија без бодови. Прилепчани сезонава најавуваат атак на повисоки позиции така што е јасно дека денеска следува интересен дуел. Бодовите ги посакуваат и двата тима со ист жар и сигурно нијанси ќе пресудат за победникот. Натпреварот почнува од 18:30 часот.