Гледајте го во живо натпреварот Металург – Спортинг (ЛИНК)

Средбата меѓу Металург и Спортинг од 7. коло во Лигата на шампионите се игра порано од предвиденото поради тоа што за викенд салата „Борис Трајковски“ е зафатена.

Денеска во Скопје гостуватимот од Португалија кој уште еднаш ќе ги одмери силите со металурзите. Ова, пак, за металурзите е втор дуел во два дена и трет во пет дена така што имаат навистина големи напори.

Овој натпревар не најде свое место ниту на програмата на ТВ Арена поради тоа што се поклопи со терминот со натпреварите од Лигата на Европа. Сепак, се потрудивме да обезбедиме линк. За да можете да ја следите средбата морате прво да ја затворите рекламата која ќе ви се појави и потоа да кликнете за старт на преносот.

ЛИНК 1