Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Аеродром – Јехона (ЛИНК)

Составот на Аеродром продолжува со трката за првото место и секој натпревар е многу важен за да се дојде до бодови кои се потребни за битката за првото место. Сосема извесно е дека денеска против Јехона влага со улога на фаворит така што на гостите од Гостивар ќе им биде доста тешко да изненадат. Натпреварот се игра со почеток во 12 часот.