Гледајте ВО ЖИВО: Ѓорче Петров – Стружанка, Шампион – Еурофарм Пелистер (ЛИНКОВИ)

Покрај дуелите од Купот на Македонија кај мажите, викендов има натпревари и од Женска лига. Стружанка гостува кај Ѓорче Петров во натпревар од 19:00 часот, а во истиот термин, Еурофарм Пелистер ќе се сретне со Шампион во Битола во елиминациското коло од Купот. Двата меча може да ги гледате на линковите во продолжение....